Ҫfarë po i detyron Ronaldo të nënshkruajn punëtorët e tij! – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Ҫfarë po i detyron Ronaldo të nënshkruajn punëtorët e tij!

16:41 | 09 Nëntor 2018

Një lajm është duke qarkulluar në internet, raporton gazeta Der Spiegel përcjell ORAinfo, ku thuhet se ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo i detyron punonjësit e tij të nënshkruajn një kontrat ku thuhet se ata nuk kanë të drejt të flasin për jetën e tij deri në 70 vite pasi që ndrron jetë.

Sipas informacioneve të gazetës, ylli i Juventusit dëshiron të mbaj jetën e tij personale shumë private, dhe se sipas tij kjo nuk është ekzagjerim.

Futobollisti 33vejqar ka bërë të gjithë punonjësit e tij të cilët punojnë në familjen e tij të nënshkruajnë një marrëveshje mos zbulimi, për 70 vite.

Për jetën privatë të Cristianos nuk mund të zbulohet deri në 70 vjet pasi që lojtari ndahet nga jeta apo të ndonjërit prej të afërmve të tij, thuhet në marrëveshjen.

Shumica e njerëzve janë ndoshta të vetëdijshëm për jetën e yllit të Juventusit, mirë po ajo që dihet deri tani është se Ronaldo ka 4 fëmijë dhe se vetëm identiteti i nënës se Kristiano Jr dihet, ndërsa sa i përket binjakëve të tij Eva dhe Mateo të cilët lindën nga dikush që identiteti i saj nuk dihet, përcjell ORAinfo.

Tani për tani, dihet se Cristiano Jr dëshiron të ndjekë hapat e babait të tij dhe luan për ekipin e të rinjve të Juventusit. 8-vjeçari deklaroi se ai do të ishte më i mirë se babai i tij, edhe pse fituesi pesë herë i Topit të Artë nuk pajtohet plotësisht me të.

Ai tha se shpresoj që Cris, djali im, të jetë më i mirë se unë po mendoj se është e vërshtir u shpreh Ronaldo për Bein Sporte, përcjell ORAinfo.

Pos kësaj Ronaldo u shpreh se është shumë i lumtur që kam shënuar për Juventusin dhe poashtu golin ia dedikova edhe atij, ndërsa dhe ai luan për Juven dhe është përshtatur mjaft mirë ka qenë më e lehtë për të se sa për mua tha në fund Ronaldo.

Kujtojmë se këtë javë, Ronaldo shënoi për Juventusin kundër Unitedit në Ligën e Kampionëve./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!