11 të helmuar në një qebaptore në Mitrovicë, mes tyre nxënës 15 vjeçar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

11 të helmuar në një qebaptore në Mitrovicë, mes tyre nxënës 15 vjeçar

19:04 | 13 Shtator 2017

11 persona janë helmuar në mesditen e sotme, në një restaurant të ushqimeve të shpejta në qytetin e Mitrovicës.

Rastin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyra për informim e Policisë së Kosovës, ku është bërë e ditur që të helmuarit ku përfshihen dhe nxënës të moshës 15 vjeçare, janë duke u trajtuar në spitalin rajonal të Mitrovicës.

Tutje policia ka bërë të ditur se është intervistuar pronari i restaruantit ku janë ushqyer të rinjt të cilët kanë pësuar helmime, ndërsa rreth këtij rasti janë duke u marr prokuroria, transmeton Klan Kosova.

Të helmuarit i takojnë moshës 23 më i vjetri e deri tek më i riu 15 vjeçar.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!