15 zonjat e diktatorëve më të fuqishëm të botës (FOTO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

15 zonjat e diktatorëve më të fuqishëm të botës (FOTO)

12:26 | 17 Korrik 2017

Pas çdo burri të madh fshihet një grua e madhe, thotë një shprehje e famshme.
Por kush qëndron prapa diktatorëve më të mëdhenj të botës?

Në kohë të mira dhe në të këqija, zonjat e diktatorëve u qëndrojë në krah bashkëshortëve të tyre duke u bërë pjesë e aferave korruptive dhe duke shkelur me këmbë kryengritjet politike.

Disa përdorin pozitën e tyre për të avokuar për shkaqe të rëndësishme bamirëse në kombet e tyre.

Të tjera si Zonja e Parë e Sirisë, Asma al-Assad, shfaqen gjithnjë duke qeshur në fotot zyrtare në Instagram edhe pse vendi ndodhet në luftë civile prej katër vitesh.
“Syri.net” ju njeh me 15 bashkëshortet e diktatorëve me famëkeq të botës, të njohura si sunduese absolute që abuzojnë me të drejtat e njeriut, lirinë e shtypit dhe opozitën.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!