45 mijë punëtorë në Kosovë punojnë mbi 60 orë në javë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

45 mijë punëtorë në Kosovë punojnë mbi 60 orë në javë

16:28 | 21 Tetor 2018

Aktualisht 45 mijë e 700 punëtorë në Kosovë punojnë mbi 60 orë në javë, ani pse me Ligjin e Punës parashihen 40 orë në javë punë.

Këto shifra i ka nxjerrë Agjencia e Statistikave të Kosovë në Anketën e Fuqisë Punëtore, për vitin 2017, shkruan ORAinfo.

Sipas ASK-së gjendje më e rëndë e punëtorëve është në sektorin privat. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!