A e mani mend Dritën nga “Familja Moderne”…Nuk do ta besoni si duket ajo sot… – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
10 °C

A e mani mend Dritën nga “Familja Moderne”…Nuk do ta besoni si duket ajo sot…

10:22 | 14 Janar 2018

Aktorja Myrvete Kurtishi, është një nga figurat qendrore të Teatrit të Gjakovës, ku përherë është e angazhuar në shfaqjet kryesore që vihen në skenë.

Myrvete Kurtishi po ashtu ka pasur disa role të suksesshme edhe në Teatrin Kombëtar në Prishtinë dhe në karrierën e saj nuk kanë munguar as rolet në kinematografi dhe seri televizive.

Gjerësisht ajo u bë e njohur nga “Familja Moderne”, seriali më i popullarizuar në Kosovë në periudhën e pasluftës, ku roli i saj u pëlqye shumë. Ajo e luante mrekullueshëm nënën e merakosur dhe të dedikuar jashtë mase, shkruan kosovarja.

Është interesant se si aktorja nuk ka ndryshuar fare që nga koha e serialit. Ajo mbetet ende e njëjtë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!