A është kështu edhe apokalipsi? – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
16 °C

A është kështu edhe apokalipsi?

11:28 | 10 Tetor 2017

Zjarret e fuqishëm që kanë pushtuar Kaliforninë kanë vrarë të paktën dhjetë persona dhe kanë shkatërruar mbi 1500 shtëpi.

Zjarret kanë përfshirë nga e hëna një rajon të njohur për prodhimin e verës në Kaliforni.

Guvernatori i Kalifornisë, Jerry Brown ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme.

Një drejtues i departamentit të zjarrfikësve tha se zjarret po digjen si eksploziv për shkak të erës.

Ndërkohë qielli ka marrë një ngjyrë kungulli, si në filmat horror.

Pamjet që vijnë prej andej janë apokaliptike.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!