A jemi në prag të shpërthimit të një “bombe të kurdisur” në Kosovë? – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
20 °C

A jemi në prag të shpërthimit të një “bombe të kurdisur” në Kosovë?

Shkruar nga: Fadil Maloku

22:21 | 07 Gusht 2017

1. Problemet sociale dhe ekonomike në Kosovë, janë probleme që në vazhdimësi po thellohen, ngase, janë duke “prodhuar” qartazi një distancë të pashmangëshme klasore, midis shtresës shumë të pasur (të politikanëve matrapaza!) dhe asaj shumë të varfër (tê qytetarëve tjerë!)!

2. Kjo situatë tani për tani “e heshtur” (edhe shkaku; i “dramës së ringërqit politik!) shumë lehtë mund t’a rris adrenalinën e paknaqêsisë, dhe të krijoj frustrime shtesë, pastaj, situata të pakëndshme, e acaruese në procesin e shtresëzimit socioekonomik të shoqërisë kosovare!

3. Këto situata tensionuese, nuk po dalin akoma në sipërfaqe edhe për shkakun se; elitat politike në mënyrë të qëllimshme e sistematike po u japin “infuzion” e shpresa të rrejshme, shtresave të pakënaqura, duke ua shpërqendruar vëmendjen atyre, kryesisht kah problemet idiotike politike?!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!