A jeni gati për punë? Gjermanisë i duhen 5 milionë punëtorë të rinj – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

A jeni gati për punë? Gjermanisë i duhen 5 milionë punëtorë të rinj

11:32 | 08 Maj 2018

Deri në vitin 2030, Gjermania do të ketë nevojë për 5 milionë punëtorë të rinj nga vendet tjera. Kjo do t’i kushtojë ekonomisë së saj 525 miliardë euro.

Ndër më të kërkuarit do të jenë punëtorët e kualifikuar, profesionistët mjekësorë dhe teknikë, si dhe hulumtuesit shkencorë, njofton Klan Kosova.

Ky konstatim del nga studimi i kompanisë këshillëdhënëse Korn/Ferry.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!