AKI në ‘llupën’ e Vetëvendosjes – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

AKI në ‘llupën’ e Vetëvendosjes

12:02 | 13 Tetor 2017

Sot është konstituuar Komisioni për mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë, e që për herë të parë do të ketë në krye një femër.

Indeksonline mëson se Donika Kadaj-Bujupi është zgjedhur kryetare e komisionit të AKI-së.

Komisioni ka mbajtur mbledhjen e parë ku janë diskutuar tema të ndryshme.

Anëtarë të këtij komisioni janë:

Ganimete Musliu, zv/kryetare e parë,

Bahrim Shabani, zv/kryetar i dytë,

Arbër Rexhaj, anëtar,

Anton Çuni, anëtar,

Teuta Rugova, anëtare,

Xhevahire Izmaku, anëtare,

Slavko Simiq, anëtar,

Bekë Berisha, anëtar,

Haxhi Shala, anëtar.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!