Aksident i rëndë trafiku, humb jetën një person – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
2 °C

Aksident i rëndë trafiku, humb jetën një person

14:02 | 30 Tetor 2018

Një person ka humbur jetën sot si pasojë e një aksidenti të ndodhur në magjistralen Gjakovë-Klinë.

Aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së kushteve të rrugës, ku njëra veturë ka devijuar nga rruga duke goditur automjetin qe vinte në kahjen e kundërt.

Komandanti i trafikut rrugor, Albin Sahatqija, i cili shtoi se viktima ishte në veturën që ishte në rrugën e duhur, përderisa një person tjetër që ishte shkaktar i aksidenti, është në gjendje më të lehtë.

Kështu ka shkruar Indeksonline, që sipas Sahatqisë, policia ka arrestuar të dyshuarin i cili është dërguar në mbajtje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!