Aksident i rëndë trafiku, shumë persona të lënduar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
1 °C

Aksident i rëndë trafiku, shumë persona të lënduar

09:04 | 12 Shtator 2018

Në orët e vona të mbrëmjës gjashtë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Sarandë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 22:45, në aksin rrugor Ksamil-Sarandë në vendin e quajtur “Baxho”.

“Në aksident janë perfshirë dy automjete, një tip Benz me targa AA 999 BL me drejtues Ledjon Haxhi që po udhetonte nga Saranda në drejtim te Ksamilit, dhe një automjet tjetër tip Shervolet me targa AA 447 EO me drejtues shtetasin Edmond Likometi që ishte nisur në drejtim të Sarandës”, njofton policia.

Grupi i policisë dhe ambulanca kanë mberritur menjëher në vendngjarje, ndërsa po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!