Alarmohen mediat serbe pas takimit të Vuçiqit me presidenten e Kroacisë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
25 °C

Alarmohen mediat serbe pas takimit të Vuçiqit me presidenten e Kroacisë

13:38 | 12 Shkurt 2018

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar është e njohur për rrobat që veshë në takime zyrtare e me të cilat transmeton mesazhe të ndryshme, shkruajnë mediat serbe.

Kështu ndodhi edhe gjatë vizitës së presidentit serb në Zagreb, Aleksandër Vuçiq.

Në dorën e djathtë të presidentes krotate shkruhej ‘kurajo’, transmeton Periskopi.

Shumë nga ata që analizojnë dukjen e liderëve, thonë se ‘Kolinda në vazhdimësi përcjellë mesazhin e të fuqishmes dhe ambicizos në takime të tilla”.

“Ajo dëshiron të tregojë se shteti i saj është ndër më të fuqishmit në rajon”, shkruajnë mediat serbe.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!