Alarmohet Franca: Bërtiti ‘Allahu Akbar’ dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (Foto&Video) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Alarmohet Franca: Bërtiti ‘Allahu Akbar’ dhe theri katër kalimtarë rasti dhe tre policë (Foto&Video)

21:29 | 13 Shtator 2017

Një burrë ka sulmuar kalimtarët e rastit në qendër të qytetit derisa bërtiti “Allahu Akbar”.

Ky burrë ka therur dhe goditur me grushta e shkelma katër kalimtarë në qytetin francez Toulouse, transmeton Telegrafi.

Në këtë sulm të përgjakshëm janë sulmuar edhe tre policë, derisa sulmuesi besohet të jetë një ish-pacient i spitalit psikiatrik.

Pas intervenimit të forcave të shumta të policisë, ky burrë është arrestuar, por derisa është futur në veturën e policisë bërtiste në gjuhën arabe “Allahu është i plotfuqishëm”.

“Ishim duke biseduar në rrugë kur ky burrë filloi të na sulmojë. Ai fillimisht e sulmoi djalin tim dhe më pas vajzën”, ka deklaruar një dëshmitar.

Dyshohet se ky burrë ishte liruar në prill të këtij viti nga spitali psikiatrik.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!