Albin Kurti flet serbisht, e papritur çfarë thotë për Kosovën e Serbinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Albin Kurti flet serbisht, e papritur çfarë thotë për Kosovën e Serbinë

20:16 | 07 Dhjetor 2017

Ish-udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpjeguar idenë e tij për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës.

Në një intervistë për programet në gjuhën sllave të Deutsche Welle, Kurti ka thënë se Kosova e Serbia nuk janë shtete normale.

Teksa ka folur serbisht, në intervistën e realizuar muajin e kaluar, ai ka përsëritur idenë e tij dhe të partisë se Kosova e Shqipëria duhet të bashkohen.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!