Alves- Juventus, po ndodh ajo që askush nuk e priste – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Alves- Juventus, po ndodh ajo që askush nuk e priste

19:23 | 14 Nëntor 2017

Daniel Alves ka goditur përsëri gazetarët, pasi që këta të fundit i kërkuan atij për të treguar arsyen pse ai braktisi Juventusin e iu bashkua  Paris Saint-Germain, përcjell ORAinfo.

Duke folur sonte para miqësores me Anglinë, fituesi i Ligës së Kampionëve tre herë me zemërim u përpoq ti anashkalonte çdo pyetje në lidhje me lëvizjen e tij të verës nga Juventusi.

Brazili tradhtoi po ashtu edhe Manchester City , me qëllim që të bashkohej me PSG-në, një ekip të pasur me brazilianët, duke përfshirë Neymar, Thiago Silva, Marquinhos, Lucas dhe regjisorin Maxëell.

Alves ka bërë mirë punën e tij në Paris deri më tani, duke ofruar disa ndihma të mrekullueshme në fitoren 5-0 kundër Angers para pushimit ndërkombëtar.

“Unë kërkoj respekt për atë që ka ndodhur këtë verë,” tha 34-vjeçari në një konferencë shtypi.

“Unë jam këtu vetëm për të folur për ekipin brazilian, përndryshe pse do të kthehemi gjithmonë duke folur për të njëjtën gjë.

“Nuk është koha për të folur për diçka tjetër përveç skuadrës sonë kombëtare dhe ndeshjen kundër Anglisë. Kjo është ajo që unë jam këtu sonte “, ka treguar i mllefosur Alves./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!