Ancelotti po i prish punë Milanit për transferimin e Morattas – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
4 °C

Ancelotti po i prish punë Milanit për transferimin e Morattas

10:57 | 12 Korrik 2018

Milan dhe Napoli i Carlo Ancelottit i kanë hyrë garës për të transferuar me sulmuesin e Chelseas, Alvaro Morata, përcjell ORAinfo.

Morata u bashkua me Chelsea nga Real Madrid verën e kaluar për një tarifë prej 60 milionë eurosh.

Spanjolli nuk arriti të imponojë veten në ekipin e parë dhe arriti të shënojë vetëm 11 herë në Premier Ligë.

RaiSport deklaron se Napoli mund të eksplorojë mundësinë e nënshkrimit të Morata këtë verë dhe Carlo Ancelotti do të donte mundësinë e nënshkrimit të ish-lojtarit të tij te Real Madrid.

Një operacion për Moratën megjithatë, do të kërkonte që Napoli të shkarkonte Dries Mertens ose Arek Milik, me Milanin gjithashtu të interesuar për spanjollin. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!