Arrihet marrëveshja: Barcelona e transferon yllin e rivalit nga LaLiga – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Arrihet marrëveshja: Barcelona e transferon yllin e rivalit nga LaLiga

16:14 | 17 Maj 2018

Barcelona e ka kompletuar transferimin e parë.

Skuadra katalonase ka arritur marrëveshje me mbrojtësin qendror të Sevillës, Clement Lenglet, përcjell ORAinfo.

Image result for clemente lenglet

Mbrojtësi francez pritet që të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare me Barcelonën, ndërsa marrëveshja do të finalizohet kur të arrihet marrëveshja edhe me Sevillën, përcjell ORAinfo.

Lenglet shihet si zëvendësues i Gerard Piques së plakur, që pritet të jetë sezoni i tij i fundit në “Camp Nou”./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!