Arrihet marrëveshja, Milan nënshkruan kontratë me sulmuesin 20 vjeçar – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
4 °C

Arrihet marrëveshja, Milan nënshkruan kontratë me sulmuesin 20 vjeçar

10:20 | 20 Gusht 2018

Patrick Cutrone ka vendosur të nënshkruaj kontratë të re me Milanin deri në vitin 2023. Marrëveshja pritet të formalizohet këtë javë.

Rinovimi i Cutrone ka qenë në pikëpytje për një kohë, por Gazzetta dello Sport siguron se tashmë është marrëveshja është arritur, përcjell ORAinfo.

Për më tepër, sulmuesit të ri do t’i rritet paga për prej 800 mijë deri në 1 milion euro.

20-vjeçari arriti t’i mposhtë dy sulmuesit Nikola Kaliniç dhe Andre Silva sezonin e kaluar, duke kaluar me 18 gola, për t’u bërë sulmuesi i dytë pas Gonzalo Higuain. /ORAinfo/ 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!