As Conte  e as Ancelotti, ja cili trajner është ideal për Italinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

As Conte  e as Ancelotti, ja cili trajner është ideal për Italinë

23:27 | 14 Nëntor 2017

Italia nuk arriti të mundte Suedinë mbrëmë në San Siro, që do të thotë se ata nuk do të marrin pjesë në Kupën e Botës 2018 për herë të parë që nga viti 1958. Këtu është ajo që Giuseppe Bergomi kishte për të thënë në këtë çështje në një intervistë me Radio 24 , përcjell ORAinfo.

“E gjithë kjo filloi me atë takim mes lojtarëve. Askush nuk ka sulmuar lojtarët dhe unë e urrej duke thënë këtë por çfarë ndodhi vërtet këtu? Ventura, por lojtarët nuk kanë marrë përgjegjësinë e tyre, ata ishin në fushë që duhet të bëjnë ndryshimin në një lojë si kjo.

Nëse do të kualifikohemi për Kupën e Botës, të gjithë lavdërimi do të kishte qenë për lojtarët kështu që ata gjithashtu duhet të marrin përgjegjësinë në humbje “.

 

“Mund t’i them Mourinhos, se ai [është i duhuri për stolin e Italisë. United do t’ju paguajë 12, 15 milionë euro në vit dhe federata italiane do t’ju paguajë 1, 2 ose 3 milionë euro shtesë për të qenë trajner tonë i përkohshëm. por ideja e gjetjes së dikujt si Mourinho sigurisht që më ngacmon … “, ka treguar Bergomi./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!