Aubameyang- Arsenal, vjen lajmi katastrofal.. – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Aubameyang- Arsenal, vjen lajmi katastrofal..

21:54 | 13 Shkurt 2018

Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të jetë në gjendje të luajë për Arsenalin në Ligën e Evropës këtë sezon, e ky është një zhgënjim për klubin përcjell ORAinfo.

Gunners kishin shpresuar se nënshkrimi i tyre prej 56 milionë funte në janar do të mundte të luajë për ta në këtë garë.

Nën rrethana normale ai do të jetë në gjendje të luajë në konkurrim, pasi ai nuk është i lidhur me kupën në kuptimin tradicional, duke  luajtur deri tani në Ligën e Evropës.

Por për shkak se Dortmund ra në garë, pasi u eliminua nga fazat e grupeve të Ligës së Kampionëve, Aubameyang nuk është i kualifikuar për të luajtur për Arsenalin në rast se ata ndeshen me ekipin e tij  të mëparshme./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!