Audi vjen me modelin më të mirë, dizajni do t’iu lë ‘pa mend’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Audi vjen me modelin më të mirë, dizajni do t’iu lë ‘pa mend’

16:24 | 15 Maj 2018

Audi është duke paralajmëruar sërish modelin e ri Q8, por këtë herë me fotografi të reja që tregojnë më shumë detaje të stilit.

Vetura e re e kompanisë gjermane do të ketë dizajn më “të rrumbullakët” se modeli aktual Q7.

Brenda Audi do të ofrojë teknologjinë më të re me tabelën digjitale të instrumenteve që zëvendëson atë tradicionale me butonë.

Q8 pritet të vijë me motor hibrid që kombinon motorin me djegie prej 3.0-litrash me një motor elektrik. Bashkë prodhojnë 438 kuajfuqi.

Modeli më i ri pritet të debutojë për pak javë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!