Avioni fluturon me derë hapur, tmerrohen udhëtarët – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
9 °C

Avioni fluturon me derë hapur, tmerrohen udhëtarët

13:45 | 10 Shkurt 2018

Udhëtarët e tmerruar kishin frikë për jetën e tyre kur dera emergjente ra nga një aeroplan ndërsa po zbriste. – por linja ajrore i ka fajësuar pasagjerët.

Incidenti ndodhi kur një aeroplan i Dana Airlines u ul në kryeqytetin e Abarrit të së mërkurës në Nigeri. Udhëtarët e tronditur ndanë imazhet në mediat sociale të duke fluturat pa derë.

Por linja ajrore ka pretenduar se problemi nuk ishte ne aeroplan sepse dera nuk mund të binte “pa një përpjekje të vetëdijshme nga një pasagjer për ta hapur”. Por pasagjerët ulur pranë derës kanë mohuar mundësinë që dera të ishte e hapur nga dikush.

Ola Orekunrin, një mjek nga Lagos ishte një nga ata që ndau imazhet në tweet rreth derës së hapur të avionit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!