Bale po largohet, por në ‘Bernabeu’ po vjen një yll edhe më i madh – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Bale po largohet, por në ‘Bernabeu’ po vjen një yll edhe më i madh

00:00 | 21 Mars 2018

Gareth Bale i është bërë me dije nga Real Madridi që në verë të gjej një klub të ri.

Ylli uellsian më shumë po qëndron i lënduar se sa që po luan, andaj madrilenët e duan largimin e tij.

Sipas mediave spanjolle, Real Madridi dëshiron që ta transferoj anëtarin e Dortmundit, Christian Pulisic, si zëvendësues të Bale, transmeton ORAinfo.

Mesfushori amerikan është cak edhe i disa klubeve evropiane, por madrilenët shpresojnë që në verë t’i marrin shërbimet e tij./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!