Barcelona po e transferon yllin që do ta largoj Dembelen – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Barcelona po e transferon yllin që do ta largoj Dembelen

20:00 | 17 Maj 2018

Barcelona thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Antoine Griezmannin, ndërsa transferimi i tij mund të kompletohet para Kupës së Botës.

Klubi katalonas duhet të arrij marrëveshje tani vetëm me Atletiko Madridin për çmimin e francezit, e që ajo gjë do të arrihet shumë shpejtë.

Me transferimin e Griezmannit, vend tek Barcelona nuk do të ketë Osumane Dembele, që verën e kaluar u transferua nga Dortmundi për shumën e 160 milionë eurove, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi francez duket se është pajtuar me faktin për largimin nga “Camp Nou”, andaj po i vetofrohet Arsenali.

Klubi londinez po e shfrytëzon miqësinë e mirë të Aubameyangut me Dembelen, që në verë ta transferoj atë në ‘Emirates’./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!