Bayern e turpëron Besiktasin dhe kalon në çerekfinale – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Bayern e turpëron Besiktasin dhe kalon në çerekfinale

19:53 | 14 Mars 2018

Bayern Munich ka shënuar fitore 1:3 ndaj Besiktasit në udhëtim, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Skuadra gjermane ka mposhtur edhe në udhëtim Besiktasin me rezultat 1:3, për të kaluar në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 8:1, sepse ndeshjen e parë e kishin fituar 5:0.

Golat për Bayernin në këtë takim i shënuan Alcantara, Gonul (autogol) dhe Wagner, ndërsa për vendësit shënoi Love.

Bayern bëhet skuadra e shtatë që kalon në çerekfinale pas Real Madridit, Barcelonës, Manchester Cityt, Liverpoolit, Juventusit dhe Romës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!