BEFASUESE: Ylli i Premier Ligës po transferohet në Kinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

BEFASUESE: Ylli i Premier Ligës po transferohet në Kinë

09:42 | 14 Shkurt 2018

Klubet kineze nuk e kanë ndërmend të heqin dorë nga transferimi i lojtarëve nga skuadrat evropiane.

Ndër vite kemi qenë dëshmitar që liga e Kinës ka bërë disa transferime befasuese të lojtarëve si, Oscar dhe Ramires nga Chelsea, Hulk, Vitsel, Tevez etj.

Image result for mousa dembele

Beijing Sinobo Guoan po kërkon që ta transferoj mesfushorin e Tottenhamit, Mousa Dembele, përcjell ORAinfo.

Klubi kinez i ka bërë me dije francezit se nëse transferohet atje, atëherë do të fitoj një pagë prej 160 mijë funtesh në javë, duke vënë në dilema lojtarin që mund ta pranoj shumë lehtë atë ofertë./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!