Berlusconi s’i ndahet Milanit, ja kë e emëron trajner të Monzas – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Berlusconi s’i ndahet Milanit, ja kë e emëron trajner të Monzas

23:31 | 22 Tetor 2018

Ish trajneri i Milanit, Cristian Brocchi është emëruar zyrtarisht trajner i skuadrës së Monzas e cila drejtohet nga ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi.

Brocchi ribashkohet me ish pronarin e Milanit në Monza pasi u shkarkua Marco Zaffaroni, i cili e la skuadrën në vendin e 10 të Serie C pa fitore në 5 ndeshje.

42 vjeçari e filloi karrierën e tij me Kuqezinjtë e Milanit duke bërë 100 paraqitje për klubit dhe e prezantoi një cherë Italinë.

Ai debutojë në menaxhment me skuadrën e Primavera të Milan më 2014, duke zëvendësuar Sinisa Mihajlovicin për shtatë ndeshjet e fundit të kampanjës 2015-16.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!