‘Bërnabiq e Merkel flasin për arrestimin e serbëve në Kosovë’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

‘Bërnabiq e Merkel flasin për arrestimin e serbëve në Kosovë’

10:28 | 12 Korrik 2018

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka biseduar në Londër me kancelaren gjermane Angela Merkel rreth arrestimit të pesë serbëve dy ditë më parë në Kosovë.

Kështu shkruan Blici serb duke iu refereruar burimeve të paidentifikuara.

Gazeta beogradase shkruan më tutje se shefja e qeverisë së Serbisë tërhoqi vëmendjen e Angela Merkelit ndaj aksioneve si ai i fundit në të cilin “pa asnjë arsye u arrestuan dhe më pas liruan pesë serbë”, transmeton Klan Kosova.

“Ajo theksoi se incidente të tilla po rriten dhe se autoritetet në Beograd frikësohen se do të bëhen gjithnjë e më të shpeshta”, i ka thënë burimi Blicit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!