Bie borë afër Mekës, befasohen banorët – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Bie borë afër Mekës, befasohen banorët

10:46 | 05 Nëntor 2018

Bora në këtë vend bie shumë rrallë. Por kur bie i befason të gjithë.

rahina e Maysan afër Mekës në Arabinë Saudite, u shndërrua në një skenë piktoreske pasi bora ra në tokat e saj pas një vale shiu, duke nxitur disa përdorues të mediave sociale që ta quanin “nusja e veshur me fustanin e saj të bardhë”.

Shumë fotografë dokumentuan pamjen, pasi moti i ftohtë ndihmoi të mbante flokët e borës që mbulonin pemët, luginat dhe malet nga shkrirja.

Maysan karakterizohet nga male të famshme dhe dhjetëra fshatra. Dihet gjithashtu se ka plantacione frutash e perimesh, duke përfshirë rrush, kastravecë, shegë dhe domate.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!