Bitcoin në rënie të lirë, shikoni sa i ka rënë vlera – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Bitcoin në rënie të lirë, shikoni sa i ka rënë vlera

21:56 | 02 Shkurt 2018

Për herë të parë prej muajit nëntor Bitcoin është shitur në bursë për më pak se 8 mijë dollarë duke dhënë edhe sinjalet e para se monedha elektronike nuk është më aq e kërkuar sa më parë.

Në dhjetor një Bitcoin arriti në bursë vlerën e afro 20 mijë dollarëve, transmeton TCH.

Bitcoin ka rënë me 46% krahasuar me një muaj më parë, kjo edhe sepse fillimi i 2018-s ka shënuar rekorde negative në performancën e Bitcoin, por sot ka rënë për herë të parë për këtë vit nën vlerën e 9 mijë dollarëve.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!