Bllokadë në Telekomin e Kosovës, rrezikohen pagat – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Bllokadë në Telekomin e Kosovës, rrezikohen pagat

21:22 | 05 Mars 2018

Zyrtari ligjor i Ministrisë së Zhvillimit Eeknomik (MZHE) ka marrë përsipër që mos të zbatojë as vendimin e këshillit ndërministror e as interpretimin ligjor të Zyrës së Kryeministrit, që të gjendet një zgjidhje e përkohshme me qëllim zhbllokimin e Telekomit të Kosovës.

Derisa Zyra e kryeministrit e konsideron të mjaftueshëm vendimin e Këshillit ndërministror, zyrtari ligjor i MZHE-së ka udhëtuar në Kanada, për çka e ka bllokuar Telekomin e Kosovës duke e lënë pa drejtor funksional.

Bordi i pakompletuar i Telekomit të Kosovës e ka pamundësuar shpalljen e konkursit për drejtor.

Qeveria e Kosovës më 22 shkurt ia vazhdoi mandatin Agron Mustafës edhe për tre muaj.

Drejtori i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa tha se proceset në Telekomin e Kosovës janë bllokuara.

“Nuk e di pse nuk e zbaton vendimin MZHE-së”, tha Mustafa për RTK-në.

Ai bëri me dije se deri më sot nuk ka marrë ndonjë njoftim për vendimin e qeverisë.

Sipas tij, janë qindra e mijëra punë që bëhen në Telekomin e Kosovës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!