BOMBA e ditës ! Ronaldo në Milan, kjo është deklarata e drejtorit të kuqezinjve – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

BOMBA e ditës ! Ronaldo në Milan, kjo është deklarata e drejtorit të kuqezinjve

12:10 | 13 Tetor 2017

Drejtori i Futbollit i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka folur  për Radio Rossonerën të enjten në mbrëmje, transmeton ORAinfo.

Drejtori i Rossonerëve nuk u pyet vetëm për të ardhmen e Conte dhe Andrea Belotti, por edhe për disa lojtarë të rinj të Milanit që duan të blejnë si Pietro Pellegri dhe Eddy Salcedo.

Pellegri, 16 vjeç, është gjithashtu i lidhur me një kalim te Manchester Unitedin, Chelsean dhe Juventusin.

“Ata janë dy lojtarë shumë premtues, por është e vështirë për të blerë nga Genoa. Ata nënshkruan Lapadulën në verë dhe ata bënë një investim të madh, ndoshta ata kanë nevojë për të marrë disa para tani, prandaj Salcedo dhe Pellegri janë aq të shtrenjtë … ”

Mirabelli gjithashtu foli për një “ëndërr” të disa tifozëve rossoneri, që do të thotë të shohë Cristiano Ronaldo të luajë për AC Milan një ditë.

Mendes është një nga menaxherët më të mirë në botë dhe ne jemi marrëdhënie shumë të mira me të. Shumë lojtarë duan të vijnë dhe të luajnë për AC Milan, por ne duhet të mbetemi me këmbët tona të bazuara.

Ronaldo është si një kompani, ai është një shembull i profesionalizmit për çdo lojtar tjetër dhe gjithmonë dëshiron të fitojë “, ka thënë Mirabelli.

Milani këtë fundjavë do të takohet me Interin, derbi ky që pritet të ketë shikushëri të madhe./ORAinfo/

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!