“Bomba” e mëngjesit: Milan po e rikthen ‘bishën’ që shënoi 63 gola – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

“Bomba” e mëngjesit: Milan po e rikthen ‘bishën’ që shënoi 63 gola

09:41 | 09 Nëntor 2018

Milani ka kthyer interesimin për të sjellin Alexandre Pato përsëri në klub në janar.

Braziliani kaloi sezonin e pestë me Rossonerët midis 2007 dhe 2013, por ndikimi i tij u kufizua nga një seri lëndimesh, përcjell ORAinfo.

Ai arriti 63 gola në 150 ndeshje para se të kthehej në Brazil me Corinthians dhe është aktualisht me Tianjin Quanjian në Kinë.

Në faqet e para të mëngjesit, të dy gazetat Gazzetta dello Sport dhe Corriere dello Sport deklarojnë se Pato është një opsion për Milanin në janar.

Diavolo ka ndjekur Zlatan Ibrahimovic të LA Galaxy, por Pato mund të jetë një alternativë.

Çështja është se klauzola e lirimit të tij në Kinë është 25 milionë euro, një shifër ku Rossonerët nuk kanë për qëllim të paguajnë.

Paga e Patos është gjithashtu rreth 9 milion euro për sezonin, por ai mund të jetë i gatshëm të shkurtojë atë për t’u kthyer në Milano dhe në Evropë. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!