Bota e futbollit ka zbuluar ‘Ibrahimovicin’ e ri – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
17 °C

Bota e futbollit ka zbuluar ‘Ibrahimovicin’ e ri

16:16 | 13 Tetor 2017

Sulmuesi adoleshent i Genoa, Pietro Pellegri është cilësuar si një nga talentet më të kërkuara në Evropë, si në Angli ashtu edhe në  Francë, transmeton ORAinfo.

Pietro Pellegri është një “i ri Zlatan Ibrahimovic”, ka thënë agjenti të tij,duke zbuluar se Manchester United dhe Paris Saint-Germain janë skuadrat që po e monitorojnë zhvillimin e tij.

Sulmuesi i adoleshentit ka shpërthyer në skenë në Genoa, me dy gola të grumbulluara në katër ndeshje këtë sezon.

Ai ka bërë tashmë historinë duke u bërë i pari 16-vjeçar që shënoi dy herë në një ndeshje të madhe të ligës, në një disfatë 3-2 në Lazio./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!