Botës po i vije fundi, ja dëshmia – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
4 °C

Botës po i vije fundi, ja dëshmia

10:06 | 10 Korrik 2018

Këto pamje dramatike tregojnë se si vala e nxehtësisë së Britanisë i ka kthyer disa rezervuare të ujit në shkretëtira.

Rezervuari Blackstone Edge, i cili gjendet në kufijët e Rochadale në Mancester dhe Calderdale në Yorkshire, është kthyer në rërë dhe zhavorr në prag të motit të nxehtë në Britanisë.

Temperaturat malore normalisht e lënë rezervuarin e rrethuar nga bora gjatë gjashtë muajve të vitit, por zona është bërë e thatë dhe e shterur gjatë tre javëve të fundit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!