‘Bye Bye’ Manchester City, super lojtari transferohet në Liverpool – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

‘Bye Bye’ Manchester City, super lojtari transferohet në Liverpool

08:36 | 24 Prill 2018

Manchester City do të lejojë qendërmbrojtësin, John Stones, të largohet nga klubi këtë verë, sipas The Sun.

Mbrojtësi anglez nuk ka startuar në asnjë ndeshje të Premier Ligës që nga janari dhe nuk po është më një nga lojtarët titullar nën urdhrat e Pep Guardiolas, transmeton Sovrani.

Liverpooli dhe Arsenali raportohet se janë destinacionet e tij të mundshme, kurse City kërkon të rifitojë një pjesë të mirë të parave që kishte paguar për të.

John Stones u transferua tek Manchester City në vitin 2016 nga Evertoni për një shumë rreth 55 milionë eurove.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!