‘Çartet’ Gattuso, ia tregon ‘derën’ yllit të skuadrës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

‘Çartet’ Gattuso, ia tregon ‘derën’ yllit të skuadrës

12:38 | 20 Gusht 2018

Milan është pranë largimit të mesfushorit Ricardo Montolivo

Calciomercato ekskluzivisht kupton se marrëdhëniet e Ricardo Montolivo dhe menaxherit të Milanit, Rino Gattuso, janë prishur, përcjell ORAinfo.

Kontrata e Montolivos në Milan mund të shfuqizohet, tani mund të zbulojmë se Leonardo dhe klubi po përpiqen të bëjnë të njëjtën gjë.

Marrëdhënia e Montolivos dhe Gattusos ka goditur në pjesën e ‘rrumbullakët’ dhe kjo është arsyeja pse italiani nuk luajti për klubin në ndeshjet para sezonale në Shtetet e Bashkuara. Agjenti i tij gjithashtu po fajësohen për krijimin e problemeve.

Gattuso është ngopur nga qëndrimi i Montolivos dhe qasja dembel dhe tani është i gatshëm ta lërë të largohet nga klubi. Është ndjerë që dalja e Montolivos nga San Siro është një çështje kohe tani.

Gjatë javëve të fundit, ka pasur diskutime për përfundimin e kontratës së mesfushorit dhe së shpejti mund të jetë një mundësi. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!