Cavani dridh PSG! Po transferohet te gjiganti italian – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Cavani dridh PSG! Po transferohet te gjiganti italian

00:00 | 09 Korrik 2018

Edinson Cavani ka më shumë gjasa të largohet nga PSG dhe të kthehet në Itali, pasi Napoli dhe Juventus  e duan atë përcjell ORAinfo.

Uruguaiani  ka impresionuar në Kupën e Botës dhe u humbi ndeshjen çerekfinale për shkak të lëndimit.

Nuk është absolutisht sekret që Cavani dhe Neymar nuk do të shkojnë së bashku, si në dhe jashtë fushës, kështu që është e vështirë për t’u habitur që blerja e tyre më e madhe do të bënte një kërkesë të tillë që Cavani të largohet.

Nëse ‘Matador’ largohet nga Parisi, një kthim në Serie A është opsioni më i mundshëm, pasi ai ka luajtur atje për Palermo dhe pastaj Napoli.

 

Babai i Cavanit i tha medias uruguaiane këtë javë se “Napoli është klubi i vetëm ku Edi ndihet me të vërtetë i lumtur”.

31-vjeçari u largua nga Stadio San Paolo për në Paris në 2013 me një kosto prej 64.5 milion euro./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!