Çfarë ndodh me prostitutat kur ‘dalin në pension’ (Foto) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Çfarë ndodh me prostitutat kur ‘dalin në pension’ (Foto)

20:45 | 11 Janar 2017

Ai ka shpenzuar një dekadë duke dokumentuar jetën e ish-prostitutave.

Fotot janë bërë në një strehë qeveritare, ku shkojnë të moshuarata që i kanë shpëtuar prostitucionit dhe shfrytëzimit.

Benedicte Decrus i ka bërë këto foto në qendrën Casa Xochiquetzal në Meksiko.

 

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!