Çfarë po ndodh!? A po përgatitet SHBA për pushtim? – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Çfarë po ndodh!? A po përgatitet SHBA për pushtim?

23:50 | 23 Shkurt 2018

Tani më shumë se 2000 trupa ushtarake amerikane ndodhën brenda në territorin e Sirisë, të cilët iu janë bashkuar luftëtarëve opozitar.

Fox News raporton se një hapësirë sa dy fusha të futbollit janë të mbushura me mjete te blinduara, tanke dhe artileri të rëndë të ushtrisë amerikane, të cilët raportohet se janë drejtpërsëdrejti të involvuar në luftimet që po zhvillohet në Deir el Zour.

Të shtunën e kaluar një dron amerikan asgjësoi një tank të ushtrisë rusë duke e mbytur të gjithë ekuipazhin e tankut T-72.

Një avion amerikan shkatërroi një tank rus të shtunën, sipas njësisë së komandës së ushtrisë amerikane përgjegjëse për forcat në Lindjen e Mesme, e cila shtoi se sulmi ishte në “vetë-mbrojtje”.

Asnjë ushtar amerikan apo trupat aleate nuk u lënduan në këtë incident, por tre vetë brenda tank u vranë nga një dron amerikane MQ-9 Reaper, tha një zyrtar i mbrojtjes për Fox News të martën.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!