Çfarë po ndodh…!? Bombardues amerikanë mbi Kore – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Çfarë po ndodh…!? Bombardues amerikanë mbi Kore

07:49 | 06 Dhjetor 2017

Koreja është në alarm.

Një bombardues strategjik amerikan “B-1B Lancer” dhe avionë luftarakë “F-22 Raptor” të shoqëruar nga avionë ushtarakë të Koresë së Jugut kanë kryer stërvitje simulimi të bombardimeve në qiell mbi Korenë e Jugut mes tensioneve në rritje në gadishullin, njofton agjencia e lajmeve Yonhap.

Lajmi vjen pak ditë pasi Koreja e Veriut kreu testin bërthamor të radhës.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!