Chelsea ‘dorëzohet’ për transferimin e Aubameyangit dhe Belottit, lajm i mirë për Milan… (FOTO) – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Chelsea ‘dorëzohet’ për transferimin e Aubameyangit dhe Belottit, lajm i mirë për Milan… (FOTO)

16:38 | 17 Korrik 2017

Milani tani do të ketë më lehtë të transferoj sulmuesin e Dortmundit, për Pierre-Emerick Aubameyang ose atë të Torinos, Andrea Belotti, pasi që nuk do të përballet me konkurrencë

Kjo për shkak se Chelsea ka hequr dorë nga të dy sulmuesit.

Klubi nga Londra tanimë ka shprehur interesim për sulmuesin e Manchester City, Sergio Aguero.

Sipas Sky Sports, Chelsea ka zhvilluar një interes serioz për Agueron, i cili ka humbur statusin e tij të parë nga trajneri Pep Guardiola, përcjell ORAinfo.

Rrjedhimisht, Milan nuk mund të përballet më me konkurrencë nga Chelsea për Aubameyang apo Belotti.

Drejtori i Rossonerëve Marco Fassone konfirmoi se të dy lojtarët ishte në radarin e klubit të tij, ndërsa drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli e bëri të qartë se një sulmues i ri ishte në listën e Diavolo. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!