Çka po ndodh? -Forca të shtuara të KFOR-it italian në Prishtinë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
11 °C

Çka po ndodh? -Forca të shtuara të KFOR-it italian në Prishtinë

16:20 | 14 Qershor 2018

Në rrugët e Prishtinës sot janë parë forca të shtuara të KFOR’it italian.

Gazetari i Periskopit nga vendi i ngjarjes ka raportuar se disa vetura me ushtarë italianë janë parë në shpejtësi të madhe sot duke kaluar nëpër rrugët e Prishtinës. Nuk dihet nëse kanë qenë në ndonjë intervenim apo kanë qenë duke shkuar në bazën e tyre.

KFOR’i disa nga bazat e tij i ka në periferi të Prishtinës, ku ndër to është edhe ajo italiane.

Ja pamjet:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!