Çmendet Ancelotti, po ia rrëmben yllin Real Madridit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
3 °C

Çmendet Ancelotti, po ia rrëmben yllin Real Madridit

00:00 | 10 Korrik 2018

Gjigantët e Serie A Napoli thuhet se po shohin sulmuesin e Real Madrid, Karim Benzema si një nënshkrim të ëndrrës këtë verë përcjell ORAinfo.

Performancat e Benzemas për Real Madridin sezonin e kaluar ishin të zbehta . 30-vjeçari u shfaq në 32 ndeshje në La Liga në sezonin e kaluar, duke shënuar vetëm pesë herë dhe duke asistuar  dhjetë herë.

Gazzetta dello Sport thotë se Napoli e sheh Benzema si një ëndërr  pasi që Carlo Ancelottin  e ka menaxhuar atë gjatë kohës së tyre së bashku në Real Madrid.

Benzema do të kushtojë rreth 40 milionë euro dhe kontrata e tij aktuale shkon në verën e vitit 2021 dhe fiton 8 milionë euro në sezon./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!