Conte ia terron Milanit, ja cilin ekip dëshiron ta udhëheqë – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
7 °C

Conte ia terron Milanit, ja cilin ekip dëshiron ta udhëheqë

20:41 | 14 Nëntor 2017

E ardhmja e Antonio Conte është në dyshim pasi shefi italian nuk duket shumë i kënaqur deri tani këtë sezon në Chelsea. Sipas Le10Sport, Conte është shumë i interesuar nga ideja e bashkimit me PSG në sezonin e ardhshëm, transmeton ORAinfo.

Ai është i gatshëm të presë dhe të shoh nëse PSG tregon ndonjë interes në të, po ashtu, diçka që nuk ka ndodhur deri më sot.

Ende sipas faqes franceze, Antero Henrique është duke menduar fort për të bërë një ndryshim stërvitor në fund të këtij sezoni. Ai e quajti Conte në “short-listën” e tij, pasi duket e mundshme që trajneri italian të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni. A është Conte favorite? Jo që tani që Mauricio Pochettino duket të jetë kandidati kryesor për punën PSG.

 

A do të zgjedhë Conte PSG mbi AC Milan? Ndoshta me të vërtetë që ata duket se janë prioritet i tij. Sidoqoftë, PSG nuk i është afruar akoma, pasi ai do të duhet të presë dhe të shohë.

Ndërkohë, Milan tashmë ka biseduar me të, ndërsa po përpiqen ta bindin atë që të bashkohet me klubin e tyre. Conte është gjithashtu i hapur për këtë ide, por nëse PSG e quan atë së shpejti gjërat mund të ndryshojnë shpejt …./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!