Cutrone e tepron me këto fjalë për Higuainin – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
15 °C

Cutrone e tepron me këto fjalë për Higuainin

10:51 | 25 Shtator 2018

Sulmuesi i Milanit Patrick Cutrone beson se mund të mësojë nga Gonzalo Higuain.

I riu ka luajtur vetëm 15 minuta këtë sezon pasi ai lufton me një dëmtim në këmbë, por ai është i sigurt për të ardhmen e tij me Rossonerët.

“Jam mirë, po shërohem”, tha Cutrone në Radio 105, përcjell ORAinfo.

Ai është shprehur i lumtur që luan për rosonerët.

“Kjo është ende një ëndërr, edhe nëse nuk kam arritur ende asgjë. E di që të jesh këtu është vetëm pikënisja, por është diçka që unë kam ëndërruar që nga fëmijëria.

Gjithmonë kam besuar në vetvete dhe sigurisht që ndihmon të stërvitemi me një klub të madh si Milan. Unë kam qenë në Milano që kur isha tetë vjeç”, ka thënë Cutrone.

Ai ka rrëfyar edhe momentin më të mirë me Milanin.

“Momenti që kuptova se mund ta bëja mirë ishte kur ishim në turne në Kinë, Montella kishte besim tek unë dhe unë ia ktheja atë kundër Bayern Munichut”.

Cutrone ka folur edhe për bashkëlojtarin e tij, Higuain.

“Sa për Higuain, ne të gjithë e dimë se çfarë është një sulmues. Ai është një fenomen. Të jesh në gjendje të stërvitim me të ndihmon mua, dhe unë do të përpiqem të vjedh disa gjëra prej tij”, tha ai. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!