Daka: Mos ta prishim standardin e zgjedhjeve të qershorit – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Daka: Mos ta prishim standardin e zgjedhjeve të qershorit

22:39 | 20 Tetor 2017

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka bërë thirrje që të dielën procesi i zgjedhjeve lokale të bëhet fe dhe demokratik.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, Daka ka thënë se Kosova duhet ta ruaj standardin zgjedhor të krijuar në zgjedhjet nacionale të qershorit.

Ajo i ka siguruar qytetarët se do të mbrohet vullneti i tyre politik më 22 tetor.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!