Dalin pamjet, ja momenti kur Melania Trump goditet nga një elefant – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

Dalin pamjet, ja momenti kur Melania Trump goditet nga një elefant

09:50 | 06 Tetor 2018

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump mori një surprizë të papritur gjatë një udhëtimi në Kenia, kur një elefant i vogël i dha asaj një goditje të lehtë, duke hedhur Zonjën e Parë jashtë bilancit për një moment.

Trump vizitoi Parkun Kombëtar të Nairobit në kryeqytetin Kenian, si pjesë e udhëtimit të saj të parë të vetëm ndërkombëtar, si Zonja e Parë. Kjo është edhe vizita e parë e Trump në Afrikë.

Gjatë kohës së saj në parkun kombëtar, Trump ushqeu elefantët dhe shkoi në një safari, të gjitha me qëllim të mbështetjes së përpjekjeve për ruajtjen e kafshëve të egra. Ajo gjithashtu vizitoi një jetimore në Nairobi, ku u pa vallëzimi me fëmijët atje, transmeton rtv21.tv.

Përpara ndalimit të saj në Kenia, Trump vizitoi Ganën, ku vizitoi një ish objekt të mbajtjes së skllevërve dhe promovoi punën e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, financimi i të cilit, burri i saj, Presidenti Donald Trump ka propozuar ulje dy herë që nga marrja e detyrës, si dhe Malavi, ku ka dhuruar 1.4 milion libra në një shkollë.

Zonja e Parë do të shkojë në Egjipt për ndalimin e saj përfundimtar në Afrikë, ku do të përqendrojë çështjet si mirëqenia e fëmijëve, arsimi, turizmi dhe ruajtja.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!