Danimarka në Botëror, Irlanda e përjetoi ‘ferrin’ – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Danimarka në Botëror, Irlanda e përjetoi ‘ferrin’

22:43 | 14 Nëntor 2017

Danimarka është kombëtarja e fundit e cila ka fituar biletën për tu kualifikuar në botërorin, Rusi 2018. Danezët fituan kundër Irlandës me një rezultat bindës 5-1, duke e deklasuar atë keq.

Tre golat për Danimarkën i shënoi, Eriksen, derisa një gol realizoi, Bentner dhe Christensen A, përcjell ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!