Deklarohet edhe njëherë Ibrahim Kelmendi për vrasjet e pasluftës – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
18 °C

Deklarohet edhe njëherë Ibrahim Kelmendi për vrasjet e pasluftës

20:51 | 12 Janar 2018

Ibrahim dhe Qerim Kelmendi ishin dy emrat që u apostrofuan mbrëmë nga dëshmitari Shkumbin Mehmeti i cili i akuzoi të njëjtit si të përfshirë në vrasjet e pasluftës, respektivisht zyrtarëve të LDK-së.

Ibrahim Kelmendi thotë se fatmirësisht ose fatkeqësisht, gjithë vëllazëria ishin aktive ne veprimtarinë çlirimtare të Kosovës dhe atyre që ishin kundër, na janë vardis këtu e katër dekada, me luftë të përkushtuar speciale, për të na penguar në veprimtari, transmeton Indeksonline

“Pra, dushimet po i prodhojnë ata që nuk dyshojnë, por po prodhojnë luftë speciale, shopifëse, dezorientuese, tashmë si hakmarrje, meqë ne kemi dalë të fituar”, thuhet në reagimin e Kelmendit.

Letra e plotë:

Fatmirësisht ose fatkeqësisht, gjithë vëllazëria ishin aktive ne veprimtarinë çlirimtare të Kosovës dhe atyre që ishin kundër, na janë vardis këtu e katër dekada, me luftë të përkushtuar speciale, për të na penguar në veprimtari. Pra, dushimet po i prodhojnë ata që nuk dyshojnë, por po prodhojnë luftë speciale, shopifëse, dezorientuese, tashmë si hakmarrje, meqë ne kemi dalë të fituar.
Pyeti ata që na akuzojnë. Pjesërisht përgjigjen e ke ne përgjigje pararëndëse.
Urrejtjen ndaj Tahir Zemajn e kam qysh kur ia kam dëgjuar merin, se ishte kudër ushtarak e policor, por merrej edhe me veprimtari si narkodiler dhe me veprimtari antishqiptare. Në Gjermani jam ndie i turpëruar për veprimtarinë e tij kriminale, ishte edhe në burgje. Gjatë lufte bëri diverzion me pasoja të mëdha. Urrejtja është e drejtë elementare e njeriut dhe vetëm njeriu i arsyeshëm urren kriminelët e çmon fisnikët.
Policinë e Kosovës nuk po e akuzoj, por disa marioneta të Serbisë që janë penetruar në krye të policisë së Kosovës. Ndërsa, nëse ke bindjen se jam i sëmut psiqik, atëherë nuk je edhe ti kerjtësisht normal, që i drejton këso pyetjesh të smutit psiqik.
Edhe pyetja, kujt i shërbej, është budallicë, meqë asnjë spiunë nuk guxon të tregon, kuj i shërben. Ndërsa jam i lirë, sepse jam i pafajshë, por edhe për inat tëndin!

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!